Snelle repatriëring – Ook zonder medische verklaring

In spoedsituaties is de medische noodzaak van een repatriëring naar het thuisland vaak overduidelijk. Maar ook in non-urgente gevallen willen patiënten en hun familieleden vaak zo snel mogelijk naar huis. Soms zijn hier echter voorwaarden aan verbonden, zoals een medische verklaring. Maar wat te doen als uw arts weigert om een medische verklaring af te geven?

Emergency medical repatriation

Repatriëring uit Mallorca

Zware longontsteking, dat was de diagnose die bij een 80jarige patiënte tijdens een verblijf op Mallorca werd gesteld. De patiënte uit Nordrhein-Westfalen in Duitsland wilde zo snel mogelijk naar huis, om in de vertrouwde omgeving te kunnen herstellen.

Haar dochter regelde de organisatie van de repatriëring en nam contact op met een grote Duitse repatriëringdienst. In eerste instantie leek alles goed te komen maar toen kwam het slechte nieuws: een repatriëring was pas na 14 dagen ziekenhuisverblijf en met een verklaring van medische noodzakelijkheid mogelijk. Goede raad was duur, want de patiënte wilde zo snel mogelijk naar huis. Stress en onzekerheid over de terugreis begonnen hun tol te eisen en hadden een nadelige uitwerking op haar toestand.

De dochter nam contact op met ons team en vanaf dat moment ging het heel snel: nog dezelfde dag vertrok de speciale ambulance richting Mallorca om de patiënte op te halen. Met een extra grote voorraad zuurstof was een veilige terugreis verzekerd. Omdat de toestand van de patiënte nog steeds ernstig was, werd de intensive-care-repatriëring begeleid door een arts. Binnen 48 uur na het eerste contact kon de patiënte in een ziekenhuis in haar woonplaats aan haar herstel beginnen.

Niet altijd vergoeden zorg- of reisverzekeringen de repatriëring. Het is daarom goed – met name voor risicopatiënten en bejaarde reizigers – om zich hierover voor begin van een reis goed te laten voorlichten. Wie ondanks alles toch zo snel mogelijk naar huis wil, vind in EMS Air Ambulance & Medical Repatriation een flexibele partner, die snel en onbureaucratisch handelt.

Contact

Voor vragen of verdere informatie, aarzel niet om contact met ons op te nemen: telefonisch op het nummer +31 20 532 25 22, per e-mail via [email protected] of via onze chatfunctie. Ons team helpt u bij het vinden van de beste oplossing. Ook kunt u ons contactformulier invullen om een vrijblijvende offerte aan te vragen – zonder enige verplichting heeft u op die manier een beeld van alles waarmee u te maken krijgt. We staan 24/7 voor u klaar om al uw vragen te beantwoorden.

Weiger
Accepteer
Vraag een offerte aan