Internationale patiëntenreizen: commerciële vlucht of luchtambulance?

Met het vliegtuig reizen wanneer u gewond of onwel bent, kan een ontmoedigend vooruitzicht zijn. Uw vakantie of tijd weg is afgebroken door beangstigende omstandigheden en u weet niet hoe u thuis moet komen. Of u nu een bestaande aandoening hebt die is verergerd, of in het buitenland onwel bent geworden en medische repatriëring nodig hebt, een vliegreis is vaak nog steeds de snelste manier om thuis te komen. Maar wat zijn de mogelijkheden? Kunt u commercieel vliegen of hebt u een speciale luchtambulance nodig?

International patient travel commercial flight or air ambulance

Als u medische repatriëring overweegt voor uzelf of voor een van uw dierbaren, voelt u zich misschien overweldigd en angstig, maar ons ervaren team kan u helpen uw opties te onderzoeken. De allesomvattende diensten die wij aanbieden, zijn erop gericht onnodige stress rond het proces te verminderen en ervoor te zorgen dat de patiënt eersteklas medische zorg krijgt tijdens zijn reis naar huis. Wij zorgen voor al het papierwerk en onderhouden contacten met ziekenhuizen aan beide zijden om ervoor te zorgen dat het transport soepel verloopt en er aan de andere kant een bed klaarstaat.

Meestal is uw ervaring met medische repatriëring eenmalig en kan het jargon verwarrend lijken. Om u te helpen uw opties te demystificeren, hebben wij de meest voorkomende vragen die u waarschijnlijk in deze eerste fase zult hebben, op een rijtje gezet.

LUCHTAMBULANCE VS. COMMERCIËLE VLUCHT: WAT IS HET VERSCHIL?

Een luchtambulance is een medische repatriëring door een privévliegtuig, zoals een helikopter of een vliegtuig. Samen met een toegewijd medisch team is elk luchtvoertuig dat EMS Air Ambulance & Medical Repatriation gebruikt uitgerust met de modernste apparatuur en levensreddende technologie.

Een alternatieve optie voor medische repatriëring door de lucht is een commerciële vlucht begeleid door het medische begeleidingsteam van EMS Air Ambulance & Medical Repatriation. Het medische team haalt de patiënt op bij het lokale ziekenhuis en begeleidt hem op een vlucht met een commerciële luchtvaartmaatschappij die aan onze normen voldoet. Alle noodzakelijke medicijnen en apparatuur worden door het medische team in het vliegtuig gebracht, terwijl ons kantoorpersoneel alle andere regelingen treft. Zodra het vliegtuig in uw land is geland, reist het team met de patiënt naar het door u gekozen ziekenhuis en vertrekt het niet voordat de patiënt is gesetteld en er een succesvolle overdracht heeft plaatsgevonden.

De keuze tussen beide hangt af van verschillende factoren.

IS EEN LUCHTAMBULANCE DE BESTE OPTIE VOOR MIJ?

Een privé luchtambulance is simpelweg de snelste manier om een patiënt naar huis te brengen - zij het de duurste optie. Als u of uw dierbare echter ernstig ziek is of als medische zorg vanuit huis dringend nodig is, dan is een luchtambulance ideaal.

Er zijn ook verschillende gevallen waarin commerciële vluchtopties worden uitgesloten, zoals de noodzaak van beademing van een patiënt of als u een mogelijk besmettelijke ziekte hebt, maar wij zullen elk geval helpen beoordelen wanneer u contact met ons opneemt.

Ver van huis? Afstand is geen probleem voor een luchtambulance, aangezien het medische team hiermee patiënten over lange of korte afstanden kan vervoeren, ongeacht de locatie. In de meeste gevallen kan een begeleider met de patiënt meereizen, maar dit is ter beoordeling van het medische team.

KAN IK COMMERCIEEL VLIEGEN?

Als een geval als "niet-urgent" wordt beschouwd, zoals gebroken ledematen, kan een medisch begeleidingsteam op een commerciële vlucht de beste optie zijn. Dezelfde medische zorg en toewijding wordt geboden, maar deze optie kan om verschillende redenen voordelig zijn. In sommige gevallen is het mogelijk om uw oorspronkelijke vlucht naar huis te halen (afhankelijk van de beschikbaarheid van stoelen voor het medisch begeleidingsteam), een alternatieve commerciële vlucht kan snel worden geboekt en de kosten zijn aanzienlijk lager in vergelijking met particuliere luchtambulance.

Vergeet niet dat, hoewel uw toestand niet als dringend wordt beschouwd, het mogelijk is dat u niet commercieel kunt vliegen als u een besmettelijke ziekte hebt of als uw verzorging mogelijk schadelijk is voor anderen.

Maar maakt u zich geen zorgen dat u al deze belangrijke beslissingen zelf moet nemen. Ons team zal de patiënt zorgvuldig beoordelen om te adviseren of hij geschikt is om commercieel te vliegen en zal u helpen de beste beslissing voor uw situatie te nemen.

DEKT MIJN VERZEKERING ALLE VLIEGREIZEN VOOR MEDISCHE REPATRIËRING?

Het is belangrijk dat uw reisverzekering de relevante en passende dekking voor medische repatriëring biedt. Veel verzekeringspolissen dekken sommige of alle kosten van medische repatriëring, maar er kunnen clausules gelden met betrekking tot omstandigheden zoals letsel tijdens avontuurlijke vakanties, activiteiten met een hoog risico of reeds bestaande aandoeningen.

Als u niet zeker bent van uw polis, kan ons team u helpen bij de contacten met de verzekeringsmaatschappij voordat u instemt met het gebruik van EMS Air Ambulance & Medical Repatriation diensten.

CONTACT

Als u uw situatie wilt bespreken en meer wilt weten over uw mogelijkheden, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen. U kunt ook ons contactformulier invullen om een gratis en vrijblijvende offerte aan te vragen om een duidelijker beeld te krijgen van wat er allemaal bij komt kijken.

Vraag een offerte aan